Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
Belkin Magnetic Phone Mount do video połączeń
Gadżety

Belkin Magnetic Phone Mount do video połączeń 

Świat w trakcie pandemii się zmienia. Szczególnie w kwestiach komunikacji. Musimy częściej korzystać z narzędzi do porozumiewania się w sposób zdalny. Do tej pory nie brakowało kamerek, serwisów internetowych i peryferiów poprawiających połączenie, ale z uwagi na zwiększoną popularyzację tych rozwiązań po prostu przybyło. Nie tylko z uwagi na większe zapotrzebowanie, ale i konkurencję w segmencie. Belkin zaprezentował swój gadżet do video połączeń. Belkin Magnetic Phone Mount Face Tracking łączy się z iPhonem 12 przez MagSafe.

Belkin Magnetic Phone Mount Face Tracking stacja ze śledzeniem twarzy do iPhone'a 12

Belkin Magnetic Phone Mount ze śledzeniem twarzy

Sprzęt do połączeń video ewoluuje w kierunku śledzenia naszej sylwetki lub twarzy. Najlepszym przykładem jest najnowsza generacja smart ekranu Amazon Echo Show 10, która posiada system podążania kamerki za użytkownikiem. To dość drogi gadżet, natomiast opcja wygodniejszej komunikacji jest w nim raczej dodatkiem. Jeśli nie potrzebujemy aż tak rozbudowanej stacji to Belkin ma swoja propozycję. Funkcjonuje na podobnej zasadzie. Jest tańsza i współpracuje z kamerką iPhone’a 12.

Uchwyt na najnowszy smarfon Apple łączy się z nim przez MagSafe, czyli magnetyczne złącze na pleckach telefonu. Gigant z Cupertino wiedział co robi wdrażając to rozwiązanie. Producenci akcesoriów chętnie włączają się w jego popularyzację. Przy okazji oczywiście korzystając na zainteresowaniu klientów. Belkin Magnetic Phone Mount posiada pomoc śledzenia twarzy, by poruszać “główką” z telefonem w stronę rozmówcy. Nie będzie to aż tak elastyczny mechanizm, jak we wspomnianym Echo, ale w podstawowym zakresie spełni swoją rolę.

Belkin Magnetic Phone Mount Face Tracking

Belkin Magnetic Phone Mount bez ładowania

Mocowanie uwzględnia obie orientacje telefonu. Pionową i poziomą (lub jak wolicie – wertykalną i horyzontalną). iPhone może spokojnie korzystać z etui. Moduł obraca się wokół własnej osi w 360 stopniach i przechylając się w zakresie -15 do 30 stopni. Największą wadą jaką już zauważyłem jest brak ładowania smartfona. To spory brak. Widocznie nie udało się wszystkiego połączyć w odpowiednio kompaktowym wydaniu.

Śledzenie twarzy odbywa się przez oprogramowanie przygotowane przez Belkina. Specjalna aplikacja Face Tracking Mount współpracuje z wieloma komunikatorami, m.in. Facebookiem, Instagramem, TikTokiem, czy YouTubem. Producent zaznacza, że w kadrze powinna być wyłącznie jedna twarz. Więcej osób spowoduje dezorientację systemu śledzenia. Wygląda na to, że z FaceTimem całość nie będzie działać, a to kolejna wada (EDIT: Skype i Zoom też nie hulają). Do tego Belkin (przynajmniej na razie) oferuje funkcje śledzenia wyłącznie przez frontowy sensor. To oczywiście z uwagi na MagSafe, który jest obecny na “pleckach” iPhone’a. Belkin Magnetic Phone Mount with Face Tracking wyceniono na niecałe 65$.

źródło: belkin

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.