Moment staje się coraz lepiej rozpoznawalną marką w świecie akcesoriów dla mobilnych urządzeń. Szczególnie tych fotograficznych. Firma przedstawiła właśnie całe nowe portfolio z serii MagSafe, którą Appla wprowadziło wraz z iPhone’ami 12. To właśnie dla tych telefonów przygotowano nowe obudowy, uchwyty i przystawki fotograficzne. Te ostatnie zainteresowały mnie najbardziej.

akcesoria MagSafe od Moment

Tripody, uchwyty i mocowania MagSafe

Moment proponuje kilka różnych elementów, które przetransformują iPhone’a w wygodniejsze narzędzie do robienia zdjęć lub nagrywania filmów. Właściwie to można uznać zaprezentowane akcesoria jako całą kolekcję. Widzę takie gadżety jak: Moment Tripod Mount, Pro Tripod Mount, Cold Shoe Mount, Wall Mount, Car Vent Mount, czy Multi Threaded Mount. Są też wspomniane wyżej „plecki”. Wszystkie wykorzystujące świeże złącze MagSafe na tyle smartfona.

Te ostatnie przystosowano do ładowania w standardzie Qi, czyli bez konieczności ich zdejmowania przed położeniem na indukcyjnej ładowarce. Oczywiście uwzględniając też mocowania dla dodatkowej optyki w standardzie M-Series. W końcu nadal trzonem sprzedaży mają być ulepszenia fotograficzne. Mocowania z kolei bazując na okrągłym uchwycie (M) Force, do którego da się doczepiać kolejne moduły. Te z kolei utrzymają lampy doświetlające, mikrofony i wiele innych ulepszeń dla zdjęć lub video. Magnesy MagSafe mają zagwarantować odpowiednio silne i pewne ich utrzymanie.

akcesoria MagSafe od Moment

Moment (M) Force z MagSafe

(M) Force nie potrzebuje żadnej dodatkowej obudowy, jak to ma często miejsce w przypadku wielu innych podobnych rozwiązań. Tu Apple jak zwykle wyznacza standardy. Pomysł giganta z Cupertino wykorzysta wielu innych producentów akcesoriów. Część z nich już nawet pokazała swoje rozwiązania. Magnetyczne przyczepy nie tylko lepiej wyglądają, ale są też praktyczne. Zajmują mniej miejsca i dają szansę na elastyczne modyfikowanie iPhone’ów 12.

Przy fotografii ma to ogromne znaczenie. Ułatwia dodawanie akcesoriów. Z czasem może ich zresztą przybywać. Moment przedstawił całą ich serię, ale to pewnie nie koniec. Część z propozycji jest skierowana stricte do fotografii, część do kręcenia filmów.

źródło: moment.com