Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

JBuds Frames – otwarte słuchawki na okulary
Gadżety

JBuds Frames – otwarte słuchawki na okulary 

Segment bezprzewodowych słuchawek tak się rozrósł, że konkurencja wymusza poszukiwania innych dróg zainteresowania tematem. Możliwe, że niszy, którą można jakoś zagospodarować. Kilku producentów zauważyło coś ciekawego w modelach otwartych. Nie wszyscy chcą się przecież całkowicie zamykać z dźwiękiem przed światem, a nasłuch otoczenia jest dla nich ważny. JBuds Frames to system audio mocowany na okularach. Alternatywa dla typowych słuchawek do ucha.

JBuds Frames słuchawki na okulary

JBuds Frames – otwarty system audio

Nieprzypadkowo napomknąłem o dziale słuchawek otwartych, bo ostatnio pojawiło się kilka interesujących koncepcji, m.in. w postaci Bose Sport Open Earbuds i nowych Earin A-3 – pionierów słuchawek TWS w ogóle. Celowo wobec projektu od JLabs Audio używam określenia “system audio”, bo nie wiem do końca, jak kwalifikować gadżet. Czy to słuchawki, czy to mini głośniczki, a może coś pomiędzy nimi?

Producent przygotował dwa względnie kompaktowe moduły do mocowania na okularach. W okolicach uszu. Tak, by słyszalne były dźwięki tylko dla nas. Na rynku pojawiały się już smart okulary z wbudowanymi głośniczkami działającymi na podobnej zasadzie (lub przewodnictwie kostnym), ale model JLabs Frames chce dać swobodę w doborze okularów. Gadżet powinien dać się zamocować na dowolnych zausznikach. Czy to okularów korekcyjnych, czy przeciwsłonecznych.

JBuds Frames – możliwości

Oba moduliki korzystają z 16.2-mm głośniczków. Konstrukcja jest otwarta, więc teoretycznie przy najgłośniejszym poziomie nasze otoczenie coś usłyszy. Możemy jednak tak dostosować dźwięk, by trafiał wyłącznie do nas. Zaletą otwartego systemu jest lepsza orientacja w sytuacji wokół nas. W bezprzewodowych słuchawkach albo musimy być bardzo uważni wzrokowo, albo wyjmować słuchawki z ucha, ewentualnie uruchamiać tryb transparentny (jeśli posiadamy bardziej zaawansowany model z ANC).

Oczywiście wszystko działa na bezprzewodowy Bluetooth 5.1. Dual Connect pozwala korzystać z obu w stereo lub każdej “słuchawki” niezależnie. Czas grania to nawet ponad 8 godzin na jednym ładowaniu, więc bardzo długo. Waga to tylko 11.7 grama (razy dwa). Szczelność IPX4 pozwoli wytrzymać w różnych warunkach pogodowych, choć nie jest to elektronika do zanurzania w wodzie. Naturalnie z obsługą przyciskami na boczkach, dostosowaniem EQ oraz trybem zestawy słuchawkowego. JBuds Frames wyceniono na 49$. Finalną kwestią pozostaje ocena jakości dźwięku.

źródło: jlabaudio.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.