Ostatnio nie pisałem o żadnym ciekawym hearable. Bezprzewodowe smart słuchawki to jedno, ale w smart wearable do ucha oczekujemy czegoś więcej. Waverly Labs – firma od słuchawek Pilot – powraca z nowym modelem tłumacza. Tym razem większego, ale i z nieco większymi możliwościami. Ambassador ma inteligentnie tłumaczyć, być niedrogi i oferowany szerszej grupie użytkowników.

Waverly Labs Ambassador - tłumacz do ucha

Waverly Labs Ambassador – tłumacz do ucha

Cały czas mowa oczywiście o tłumaczu w czasie rzeczywistym, czyli urządzeniu umożliwiającym rozmowę z drugą stronę bez większych opóźnień. Może nie dokładnie tak, jak w języku ojczystym, ale stosunkowo szybko. Ambassador jest może większy od Pilot, ale i mądrzejszy. Nie ma już formatu dousznego tylko nauszny. W bazie opcji wciąż jest aplikacja, która odczyta napisany przez nas tekst, ale nowszy wynalazek lepiej wybrzmi w większym gronie. Można bowiem sparować kilka sztuk z jednym smartfonem, by rozmowa była słyszana przez więcej osób.

Dlaczego zrezygnowano z małej, dokanałowej słuchawki na rzecz większego gadżetu? Ze względów higienicznych. Tłumacz ma być używany przez wiele osób, a to wymaga odpowiedniego formatu. Działa jak słuchawka telefoniczna, którą przecież każdy do ucha przykłada bez obrzydzenia. Znów zestaw składa się z minimum dwóch modułów, bo przecież jeśli chcemy się z kimś porozumieć to musi odebrać nasz sygnał. W nowych modelach są teraz trzy tryb pracy: Listen, Lecture i Converse.

Waverly Labs Ambassador - tłumacz do ucha

Pierwszy ma pozwalać na słuchanie tłumaczeń w zasięgu urządzenia (do 2,5 metra), automatycznie tłumacząc na nasz język. Drugi z kolei ma przekazywać przetłumaczenie audio do wielu smartfonów lub przez głośnik dla większego grona, natomiast ten trzeci to już bezpośrednia rozmowa między dwoma użytkownikami. Daje to więcej możliwości w różnych sytuacjach. Można wykorzystać to podczas podróży lub kupić więcej sztuk na spotkania biznesowe. Waverly Labs Ambassador ma dysponować 20 językami (i 42 dialektami). Jest wśród nich polski.

Producent przygotował crowdfundingową kampanię dla Ambassadora na Indiegogo, czyli tak samo, jak przy okazji poprzedniego gadżetu. Para tłumaczy będzie tańsza od Pilotów, które kosztowały 250$. Finalna cena ma wynieść 149$, ale we wczesnej fazie zbiórki można zamówić zestaw za 99$! Wysyłka odbędzie się dopiero w listopadzie. Nowa generacja będzie ciekawsza dzięki różnym typom pracy, więc powinna znaleźć odbiorców w różnych branżach. Od szkoleń, po konferencje. Waverly Labs odniosło poprzednio sukces, więc środki przeznaczono na dopracowanie technologii. Wygląda na to, że i nowa odmiana będzie cieszyć się zainteresowaniem.