Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
Xupermask – maseczka ze słuchawkami od Will.i.ama
Gadżety

Xupermask – maseczka ze słuchawkami od Will.i.ama 

Will.i.am już próbował kiedyś wprowadzić na rynek sygnowany własnym imieniem smart zegarek. Teraz próbuje z kolejnym gadżetem z segmentu “wearables”, o ile smart maskę można do takiej kategorii zakwalifikować. Xupermask ma kosztować 299$, posiadać filtr HEPA, diody LED, a także wbudowane słuchawki z aktywną redukcją szumów. Taki wielofunkcyjny kombajn na twarz. Czy tym razem projekt “zażre”?

Xupermask maseczka od will.i.ama
foto: Xupermask

Xupermask – gadżet na czas pandemii?

Raper/wokalista (znany głównie z Black Eyed Peas) zapowiedział debiut swojego nowego urządzenia na 8 kwietnia. Will.i.am postawił na maseczkę, czyli rozwiązanie, które w obecnym czasie ma spore szansę na jakieś zainteresowanie. Trudno do końca przewidywać, jak długo będzie jeszcze zapotrzebowanie na nakrycia twarzy chroniące przed wirusem (niektóre maski chronią noszących, większość blokuje przed zarażaniem innych), ale niektórzy korzystają z momentu i proponują coś wychodzącego poza standardy.

Pokazałem już na blogu kilka smart maseczek, m.in. nietypowy model Razer Hazel (BTW, zapowiedziano, że i ta maseczka jednak powstanie). Większość podlinkowałem w powiązaniach. Xupermask jest kolejną w tej sekcji. Równie futurystyczną. Została zaprojektowana przez speca ze SpaceX, który zajmował się tam kostiumami/skafandrami dla astronautów.

Xupermask – maseczka + słuchawki

Czym skusić do noszenia maseczki za 300 dolców? Może połączyć efektowny styl, słuchawki z aktywną redukcją szumów, diody LED i odpowiednią jakość filtracji powietrza? Gadżet rodem z cyberpunkowych produkcji. W Xupermask włączył się wspomniany wyżej Jose Fernandez (SpaceX) oraz marka Honeywell. Konstrukcja zawiera sporo różnych modułów. Dwa wiatraczki z trzystopniową prędkością wentylacji, filtr HEPA, diodowe wskaźniki, bezprzewodowe słuchawki Buttons (zresztą od samego Will.i.am) z Bluetooth 5.0 i ANC.

Częściowo technologia pokrywa się z podobną maską LG PuriCare, co potwierdza tylko, że pojawiło się zainteresowanie tematem bardziej zaawansowanych odmian. Z kolei LEDowe wskaźniki zostały zapożyczone z projektu Razer. Maseczka ma być oferowana w czerni lub bieli oraz dwóch rozmiarach. Cena może odstraszyć, ale sporo słuchawek typu TWS z ANC kosztuje tyle samo, a przed niczym nie chroni.

źródło: xupermask

1 Comment

  1. Avatar
    bakami

    Full fajne. Jeszcze bym dodał mikrofon, pomiar pulsu, pulsoksymetr, a może też parametry oddechowe. I wewnętrzną pamięć, żeby można było np. słuchać muzyki w lepszej jakości.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.