Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
iRobot Roomba Combo – odkurzacz + mop w jednym
Android

iRobot Roomba Combo – odkurzacz + mop w jednym 

iRobot Roomba Combo mopPrzegapiłem premierę Roomby Combo. W ostatnim kwartale zeszłego roku iRobot wprowadziło do oferty połączenie autonomicznego odkurzacza z takowym mopem. To prawdopodobnie odpowiedź na licznych rywali, którzy taką hybrydę w sprzedaży posiadają i przyciągają wzrok klientów. Do tej pory lider rynku stawiał na oddzielne urządzenia do sprzątania i mopownia. Roomby wykonywały pracę na sucho, Braavy na mokro. Combo łączy wszystko w jednym robocie.

Roomba Combo, czyli 2 w 1

Przyglądam się konstrukcji Roomby Combo i odnoszę wrażenie, że coś mi przypomina. Roboty sprzątające ogólnie są do siebie podobne, ale ten konkretny chyba już gdzieś widziałem. Pogrzebałem trochę w sieci i natknąłem się na informacje wskazujące, że iRobot skorzystał przy Combo z technologii marki Ecovacs. W necie widać porównanie z modelem Ecovacs Deebot 900, na którym miałby bazować sprzęt. Zbiorniczki, szczotki, kółeczka i mop są dokładnie w tym samym miejscu.

Robot odkurzająco-mopujący musi mieć zupełnie inną budowę, by pomieścić moduły dla obu form sprzątania. Trzeba częściej opróżniać zbiorniczki, no i oczywiście pamiętać o napełnianiu jednego z nich wodą i płynem do mycia. Zaletą jest oczywiście zakup jednego sprzętu do dwóch zadań. Jest ekonomiczniej, ale pewnie zestaw oddzielnych robotów poradzi sobie ze sprzątaniem lepiej. Kwestia potrzeb i budżetu na AGD.

Roomba Combo – jakie możliwości?

Zerknąłem na ogólny zestaw funkcji Roomby Combo. Oczywiście robot łączy się z aplikacją iRobot Home, gdzie mamy zdalne sterowanie i kontrolę odkurzaczo-mopa. Wśród opcji są:

 • dwa tryby odkurzania
 • trzy tryby mopowania (zbiorniczek 300 ml)
 • działanie z platformą iRobot Genius
 • budowanie harmonogramów pracy
 • detekcja uskoków (nie spada ze schodów)
 • integracja z Google Home i Amazon Alexa dla smart home
 • sterowanie komendami głosowymi Asystenta Google lub Alexy

iRobot Roomba Combo została wyceniona na ok. 1600-1700 zł. Rywale mają nieco tańsze produkty, ale i Combo znalazłem w różnych sklepach w atrakcyjniejszej cenie. Sprzęt jest w sprzedaży od dość niedawna, więc na razie obserwuję opinię na jego temat. Na stronie produktu nie sprecyzowano, czy Combo jest w stanie zmieniać tryb pracy na jednym wyjeździe, ale raczej oferuje te opcje oddzielnie. Roborock S7 ma mechanizm podnoszący mopa przy wjeździe na dywan, a to wymaga większego profilu. Roomba chwali się niskim profilem (7.9 mm), więc raczej ciężko o ruchome elementy mopa. Węższa konstrukcja ma jednak zaletę. Dotrze w więcej miejsc.

źródło: irobot

3 Comments

 1. Avatar
  Adam

  wooow. super się zapowiada moim zdaniem. ciekawe, gdzie będzie można zobaczyć jakieś video.

 2. Avatar
  peterson

  Myślę, że ten model fajnie się sprawdzi na małej powierzchni np. w kawalerce, gdzie nie ma miejsca na trzymanie dwóch osobnych robotów do odkurzania i mopowania.

 3. Avatar
  Mikołaj

  podoba mi się taka opcja, fajnie, że irobot wyszedł z takim modelem.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.