Messenger od Facebooka jest obecny na większość popularnych platform, także na smartwatchu Apple. To oczywiście odpowiednio uproszczona wersja chatu, dostosowana do możliwości jakie daje Apple Watch (i ogólnie naręczny gadżet). Mimo wszystko, amerykański gigant eksperymentuje z innymi rozwiązaniami do szybkiej wymiany wiadomości. Ostatnio sporo aplikacji przygotowuje dla nich grupa NPE Team, która służy właśnie do badań nowych aplikacji. Najnowszą propozycją jest tu Kit – prosty komunikator na zegarki Apple Watch.

Kit = Keep in Touch

Po co Facebookowi alternatywna aplikacja do komunikacji przez smartwatch? Kit ma pomóc zbadać nowe funkcje i podejście do chatów na nadgarstku. Być może wybrane funkcje będzie można wdrożyć potem do Messengera. Kit (Keep in Touch) ma objąć tylko najbliższą grupę znajomych i rodzinę. Takich, z którymi rozmawiamy za dnia najczęściej. Apka przypomina w działaniu apple’owskie iMessage, gdzie też można wysyłać sobie emoji, przekaz głosowy, naszą lokalizację, tzw. doodles (odręczny przekaz rysowany palcem), czy dyktowania przez Messengera (skrót do funkcji wewnątrz programu). Generalnie cały system ma uprościć i ułatwić komunikację przez smartwatch.

Kit (Keep in Touch) Apple Watch

Interfejs jest przyjazny zegarkowym możliwościom. Ma pozwolić na przesyłanie przekazu bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni. Wielu z nas otrzymuje powiadomienia z różnych komunikatorów zainstalowanych w smartfonie na ekranie zegarka, a potem i tak bierze do rąk telefon i kontynuuje pisanie na większym ekranie. Kit będzie chciał , by dało się wykonać wszystko bezpośrednio z Apple Watcha. Dosyć ważne jest tu, że Keep in Touch pozwoli na szybką komunikację z osobami, które nie używają iMessage. Mam nadzieję, że chodzi tu o połączenie z aplikacjami na konkurencyjne systemy dla zegarków. Dostęp do Kit wymaga konta w Messengerze. Nie znajdziemy tu micro klawiaturki, co ma wymusić stosowanie szybszych dróg przekazu.

Nie mam teraz dostępu do Apple Watcha, więc nie wiem czy Kit jest dostępny wszędzie. NPE Team przygotowało wcześniej dla Facebooka inne eksperymentalne aplikacje mobilne: Whale (do memów), Bump, Aux, czy Tuned. O niektórych z nich pisałem w podsumowaniach tygodnia z serii TechMix. To eksperymentalny projekt, więc za pewien czas może zniknąć. Sprawdzi, czy użytkownicy chcą stosować dyktowanie treści, nagrywanie przekazu głosowego itd. Szczerze? Mam to na Wear OS i nie stosuję. Teoretycznie jest to dobre, ale nie mam okazji korzystać. Warto to jednak zbadać, bo są sytuacje, gdy taka forma kontaktu się przydaje.

źródło: AppStore