Amazon miał wczoraj swój dzień. Przedstawił sporo nowości, także tych od Ring (speców od monitoringu, których wykupił już jakiś czas temu). Marka zademonstrowała dość nietypowy gadżet, ale nadal w obrębie kamerek. Ring Always Home Cam to latający dron z kamerką. Pilnujący mienia w sposób bardziej dynamiczny.

Ring Always Home Cam dron do monitorowania wnętrza

Ring Always Home Cam – dron strażnik

Drony mają kamerki od lat. Służą jednak do nagrywania filmów lub sportowych wyczynów. Amazon spróbuje zaangażować obiektyw do monitorowania budynku. Nie jest to innowacyjna koncepcja, ale ze wsparciem znanej marki popularyzacja tematu może być znacznie lepsza. W powiązaniach pod artykułem wrzuciłem kilka podobnych projektów sprzed lat. Każdy z nich oferował nieco inną ofertę. Jeden dla domu, drugi dla ogrodu (pierwszej strefy posiadłości, którą należy obserwować), a trzeci na ulicę.

Ring Always Home Cam ma skupić się na pilnowaniu naszego mieszkania. Dronik jest niewielki i skonstruowany specjalnie do tras po budynkach. To nadal bardzo odważny gadżet, ale praktyczny. Kamerek można dzięki temu rozstawić po domu mniej lub dronem uzupełnić sieć. Np. w miejscach, gdzie rejestratory nie docierały. Taki strażnik miałby „oko” na praktycznie dowolny obszar pomieszczenia. Ograniczałby go tylko zasięg sieci (jeśli chcemy wszystko widzieć zdalnie cały czas) oraz bateria. W tym drugim przypadku i tak urządzenie wracałoby po oblocie do bazy, więc nie traktowałbym tego aż tak, jak przy ocenie czasu pracy przy innych dronach.

Ring Always Home Cam –

Konkurencja na rynku kamerek do monitoringu wnętrza jest dziś tak duża, że nie dziwne iż Ring szuka jakiejś niszy dla nowej kategorii urządzeń. Malutki dronik wpasowuje się wręcz idealnie. Always Home Cam można też zintegrować z już istniejącym ekosystemem i platformą Ring, więc i ogólna oferta będzie atrakcyjniejsza. Taki patrol wyposażony jest w podobne czujniki detekcji, współpracę ze smart domem, apkę Ring. Jest też pełna automatyka działania. Nie będziemy mogli sterować dronem samodzielnie. Ograniczy to trochę możliwości – jeśli ktoś potrafi takie gadżety kontrolować, ale ułatwi sprzedaż masową. Nie trzeba się znać na dronach, by zainstalować taki w swoim mieszkaniu.

Technologia omijania przeszkód powinna poradzić sobie w trakcie przelotu, a ścieżka i tak będzie stała, więc będzie łatwiej. Monitoring w tym formacie miałby funkcjonować w pustym domu, czyli gdy nikogo w nim nie ma. Ring Always Home Cam wyceniono na 250$. Premiera dopiero w 2021 roku.

źródło: ring.com