Samsung odświeża zegarki Galaxy Watch już o szóstą generację – trzecią z systemem Wear OS, w który koreańska marka mocno zainwestowała wspólnie z Google. Smartwatche utrzymują swój charakterystyczny design, ale zyskują wewnętrzne ulepszenia oraz nowe funkcje. Galaxy Watch 6 i Galaxy Watch 6 Classic będą dostępne w czterech wielkościach koperty. W tym roku nie zobaczymy edycji Pro. Co nowego zaproponowano w bezpośrednim rywalu Apple Watcha?

Galaxy Watch 6 – większe ekrany, węższa ramka

Samsung od kilku lat stara się wobec Galaxy Watchów stosować strategię przypominającą tą od Apple. Zegarki wyglądają praktycznie tak samo, ale przybywa im funkcji, czujników oraz poprawek poszczególnych elementów konstrukcji. W serii Galaxy Watch 6, przy zachowaniu podobnych gabarytów, urosły wyświetlacze. Producent zaoferuje wearables w czterech opcjach średnicy. Bazowa wersja ma być dostępna w 40 i 44 mm (czyli ciuteczek mniej od „piątki”) , natomiast ta klasyczna będzie większa (ale wciąż mniejsza od zeszłorocznego Pro) – otrzyma 43 lub 47 mm.

Samsung Galaxy Watch 6

Wszystkie cztery wariacje będą miały większe wyświetlacze, czyli jednocześnie mniejszą ramkę. Okrągłe Super AMOLEDy mają odpowiednio 1.47″ (było 1.4″) dla większego i 1.31″ dla mniejszego z duetu obu odmian. Panele są zatem o ok. 20% obszerniejsze od poprzedników. Zegarki będą dzięki temu atrakcyjniejsze wizualnie, ale też wygodniejsze w użytkowaniu systemu.

Design Galaxy Watchów jest sprawdzony i chyba już lubiany, więc Samsung nie ingerował w estetykę. Wciąż jest minimalistyczna i ponadczasowa. Zaktualizowano ofertę wykończenia kolorystycznego, by mocniej wyróżniała nowe modele. Nowy jest też mechanizm mocowania pasków (szybko wypinany przyciskiem).

Galaxy Watch 6 Classic – powraca obrotowa ramka

Większy z nowego duetu inteligentnych zegarków Samsunga powróci do charakterystycznej dla serii kontroli przy użyciu obrotowego pierścienia wokół ekranu. Z ramki dość niespodziewanie zrezygnowano w zeszłorocznych Galaxy Watch 5. Tym razem odmiana Classic powróci z bardzo lubianym elementem sterowania, a to może ponownie przyciągnąć klientów, którzy odwrócili wzrok od piątej generacji właśnie przez ten brak.

Ramka będzie funkcjonowała w znany sposób. Ułatwi nawigowanie, szczególnie przy przesuwaniu treści, kart, czy aplikacji. Ramka jest węższa od tej z Galaxy Watch 4 Classic. Osobiście bardzo cieszy mnie powrót tego modułu. Mocniej rozróżni ofertę modeli. Nie będzie to zastępca dla Galaxy Watch 5 Pro. Ten starszy lepiej sprawdzi się w terenie, bo ruchomy element koperty nie jest mile widziany podczas wypraw. Naraża elektronikę na zepsucie. Wciąż Pro będzie lepszą opcją do outdoorowego użytku.

Samsung Galaxy Watch 6

Przy okazji rozmów o Classicu szóstej generacji dobrze jest zauważyć, że tym razem ta odmiana zegarka będzie oferowana w dwóch wielkościach. Jak widać, tegoroczna oferta modeli będzie bardzo zróżnicowana.

Galaxy Watch 6 z czujnikiem temperatury

Nie mogło zabraknąć wśród aktualizacji poprawek software’owych, szczególnie w ramach analiz aktywności i zdrowia. Samsung od lat wdraża sporo tego typu funkcji i już poprzednie Galaxy Watche dysponowały bogatym zestawem opcji. Wszystkie one trafiły też do Galaxy Watchy 6. Zostały wzbogacone o kilka usprawnień. Analizy organizmu mają być bardziej holistyczne. Zegarek ma nie tylko zbierać dane o ruchu, tętnie, czy dystansach, ale też oferować spersonalizowane strefy tętna, czy ogólny wskaźnik dyspozycji.

Smartwatch ma być bardziej sportowy w sensie przetwarzania danych. Już po kilku intensywniejszych ćwiczeniach powinniśmy zobaczyć na ekranie maksymalne HR, czy profil możliwości, by lepiej rozumieć pracę naszego serca. To nie wszystko, bo także wypoczynek będzie mierzony dogłębniej. Koreańska marka włączy w to sensor temperatury i monitor tętna. Producent chwali się, że ich Galaxy Watch 6 to jeden z nielicznych smart zegarków na rynku wyposażonych jednocześnie w EKG, czytnik tętna z HR i alertami, analizami ciśnienia krwi, cyklów menstruacyjnych i detekcją upadków. Oczywiście jest też SpO2.

Niby Samsung celuje w sport, a w trybie rolek dystansu kilometrów nie pokazuje… Jeżdżę z Galaxy Watchem 4 na nadgarstku i chciałbym widzieć jaki dystans pokonuję, a nie wiedzieć czemu takie odczyty widać chyba tylko przy biegu i rowerze. Wątpię, by zmieniło się to w najnowszym Galaxy Watch 6.

Samsung Galaxy Watch 6

Galaxy Watch 6 – specyfikacje

Chyba nie muszę zaznaczać, że wszystkie cztery odmiany zegarka Galaxy Watch 6 posiadają opcję z eSIM dla LTE, czyli pełną niezależność od smartfona. Całe szczęście, że tym razem odświeżono układ obliczeniowy. Galaxy Watch 4 i 5 pracowały na tym samym procesorze. Nowy Exynos 930 przyspieszył. Dwurdzeniowe CPU jest o 18% szybsze od wcześniejszej propozycji, czyli smartwatch powinien zyskać na mocy.

 • ekran: okrągły Super AMOLED z kolorowym trybem Always-On Display
 • wariacje: 1.31″ z 432 x 432 i 1.47″ z 480 x 480
 • chip: Exynos 930 (1.4 GHz)
 • system: Wear OS 4.0 z nakładką One Watch UI
 • wykończenie: czarna lub srebrna stal nierdzewna (Classic)
 • nowa kolekcja tarczek i więcej ich personalizacji
 • płatności zbliżeniowe Samsung Pay (nie u nas) i Google Portfel
 • konfiguracja pamięci: 2 GB RAM i 16 GB na dane
 • czujniki: EKG, czytnik tętna i saturacji krwi oraz temperatury, analizy składu ciała oraz ciśnienia krwi (wciąż przez kalibrację optycznych sensorów)
 • bateria: 300 i 425 mAh (odpowiednio dla mniejszego i większego modelu), ale czas pracy raczej na tym samym poziomie (Wear OS jest dość ciężki)
 • certyfikacja szczelności zgodna z normą IP68, 5ATM i MIL-STD-810H
 • kompatybilność: Android

Oferta nowych zegarków jest szersza, ale i droższa od wcześniejszej, przynajmniej w bazowym wariancie. Tu koszty wzrosły aż o 150 zł. Oto, jak prezentują się ceny poszczególnych modeli:

 • Samsung Galaxy Watch 6 (Wi-Fi) – 40 mm – 1499 zł
 • Samsung Galaxy Watch 6 (Wi-Fi) – 44 mm – 1599 zł
 • Samsung Galaxy Watch 6 (LTE) – 40 mm – 1699 zł
 • Samsung Galaxy Watch 6 (LTE) – 44 mm – 1849 zł
 • Samsung Galaxy Watch 6 Classic (Wi-Fi) – 43 mm – 1899 zł
 • Samsung Galaxy Watch 6 Classic (Wi-Fi) – 47 mm – 2049 zł
 • Samsung Galaxy Watch 6 Classic (LTE) – 43 mm – 2149 zł
 • Samsung Galaxy Watch 6 Classic (LTE) – 47 mm – 2299 zł

źródło: samsung.com