Przyzwyczailiśmy się do oryginalnego wykończenia gamingowych smartfonów, które starają się nawiązywać do wzorców z branży gier (komputerów, laptopów, peryferiów i akcesoriów). Lenovo przygotowała Androida do grania o zwyczajnym designie. W ogóle Legion Y70 ma być generalnie po prostu flagowym smartfonem, ale z konkretniejszym pod gaming wnętrzem. Unikatowy ma być system chłodzenia, utrzymujący przy okazji smukły profil telefonu. Jak wyglądają specyfikacje przenośnego Legiona?

gamingowy Lenovo Legon y70

Lenovo Legion Y70 – nie wygląda gamingowo

Prawie pół roku temu w Chinach debiutował gamingowy Lenovo Legion Y90 z pamięcią RAID 0 (charakterystycznym dla tego modelu elementem – unikatowym w segmencie smartfonów). Już wtedy w przeciekach pojawiały się wieści na temat wariantu Y70. Czas na oficjalną demonstrację potencjału jednostki. Ponownie w Chinach, więc początkowo maszynka będzie oferowana wyłącznie graczom z Państwa Środka (ewentualnie import).

Smartfon ma bardzo „normalny” design. Oczywiście, biorąc pod uwagę przeznaczenie. Konkurenci stawiają głównie na specyficzną stylistykę. Legion Y70 ma prosty wygląd, więc na pierwszy rzut oka nie zdradza gamingowych właściwości. Przyznaję osobiście, że mi akurat to podejście się podoba. Nie jestem fanem tych dodatkowych efektów, ale rozumiem z kolei gust adoratorów gamingowego stylu.

Lenovo Legion Y70 – specyfikacje

Lenovo Legon y70 coolingW środku czuć moc, a jest i ciekawy system jej okiełznania przez efektowne (i efektywne) technologie chłodzenia. Przy maksymalnych obrotach trzeba utrzymać odpowiednią temperaturę, więc Lenovo wymyśliło wielowarstwowy materiał, ale o bardzo wąskim profilu. Ma lekko ponad pół milimetra, więc nie zajmie wiele miejsca. Telefon ma niecałe 8 mm grubości.

Na pokładzie nie mogło zabraknąć najnowszego, podkręconego do 3.2GHz Snapdragona 8+ Gen 1. W drugim półroczu 2022 pojawiło się sporo flagowych smartfonów z tym chipsetem. W gamingowych odmianach będzie pracował optymalniej dzięki wspomnianemu wyżej chłodzeniu. Jest jeszcze opcjonalna wentylacja zewnętrznym wiatraczkiem. Ta przystawka ma już LEDowe bajery (jeśli komuś brakuje gamingowej stylistyki).

Bardzo dobrze wygląda temat wyświetlacza. Nie może być inaczej. Panel musi być płynny i oferować graczom jakościowy obraz. Niezły jest też zestaw fotograficzny. Poniżej najważniejsze specyfikacje, które jeszcze uzupełnię, bo prezentacja Lenovo przed nami (dzisiaj). Na grafikach zwiastujących telefon widzę jeszcze dodatkowy moduł (kontroler?), więc będzie co dopisać.

 • ekran: 6.67″ OLED (FHD+) z HDR10+ i odświeżaniem 48/60/90/120/144Hz
 • próbkowanie (czułość na dotyk): 300Hz
 • chip: Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1
 • topowa konfiguracja z nawet 16 GB RAM (LPDDR5) i 512 GB na dane (UFS 3.1)
 • obszerne chłodzenie o powierzchni 5,047 mm² (tylko 0.55 mm grubości) – prawdopodobnie stąd profil telefonu ma tylko 7.99 mm
 • 10 warstw różnych materiałów do lepszego odprowadzania ciepła (zapewne dlatego nawiązanie do lodówki w materiałach promocyjnych)
 • potrójny aparat: 50 mpx z OIS/EIS (sensor główny 1/1,5) + 13 mpx (ultra wide) + 2 mpx (głębia)
 • raczej zwyczajna stylistyka obudowy, nie widać też triggerów na bokach telefonu. UI systemu bez większych modyfikacji pod gamingowe potrzeby
 • bateria 5100 mAh z bardzo szybkim ładowaniem o mocy 68W
 • zewnętrzny (opcjonalny) moduł aktywnego chłodzenia (-20 stopni Celsjusza)
 • system: Android z nakładką ZUI 14
 • cena Lenovo Legion Y70: od 3299 juanów (ok. 490$)

źródło: Lenovo (kanał Weibo)