Aplikacja fitness Google Fit na zegarki z Wear OS doczekała się dość sporej aktualizacji. Niedawno amerykański gigant przedstawił nowe poprawki dla platformy na smartwatche, natomiast dla Fit postanowił zrobić oddzielny update. Szkoda, że trochę na zimę, ale w tym roku i tak ćwiczyliśmy w większości w warunkach domowych (rzadziej decydowaliśmy się na trening na zewnątrz).

Google Fit – szybszy dostęp

Żeby funkcje sportowe były przydatne muszą być wygodne i szybko dostępne. Ulepszenia w Google Fit mają to teraz bardziej uwzględniać. UX jest nieco bardziej uproszczony, by dać wyższy komfort podglądu ważnych w trakcie ruchu danych. Podczas korzystania z apki poza widokiem głównym będą dwie karty (po przesunięciu w lewą lub prawą stronę). W nich znajdziemy aktualne statystyki. Od spalanych kalorii, tętna, aż po dystans i czas sesji. Zmienimy tędy też ustawienia trybu śledzenia ruchu.

Udało się tu dorzucić szybkie przejście do odtwarzacza muzycznego, który przecież w trakcie ćwiczeń jest często w użytku. Generalnie to nie tylko zmiany wizualne, ale też poprawki użytkowe. Chodzi o to, by jak najmniej odrywać się od aktywności, a nie szukać zapisu na małym ekraniku. Aktualizacja obejmuje też alerty dla każdego kilometra w trakcie biegu, by porównywać wyniki do poprzednich sesji.

Nowe strefy tętna w Google Fit

W trakcie aktywności z Google Fit będzie łatwiej kontrolować Heart Points w ramach poszczególnych stref tętna. Te punkty (wprowadzone już jakiś czas temu) mają być w centrum uwagi. Przynajmniej domyślnie. Pozostałe odczyty można dopasowywać w widoku, by lepiej personalizować motyw. Lepszą motywację do poprawek mają umożliwić cele, które sobie wyznaczymy. Mogą być ustawione pod Heart Points, ale też licznik kalorii, krokomierz, czy dystans. Progres będzie tu obserwowany w czasie rzeczywistym.

Oczywiście po osiągnięciu wyznaczonych celów otrzymamy powiadomienie. W apce Breathe dodano podsumowania ostatnich sesji ćwiczenia oddechu. Widzę też nową blokadę Touch Lock, by nie aktywować przypadkowo ekranu w trakcie ruchu. Ta ostatnia opcja obejmie zegarki z nowszym firmware (H MR2).

źródło: google.com