Smartwatch od azjatyckich producentów mają przewagę w czasie pracy na jednym ładowaniu, ale tracą w zakresie funkcji (głównie z powodu braku szans na doinstalowywanie aplikacji). Huawei próbuje to okiełznać i swoim zegarkom otworzył dostęp do AppGallery. Potrzebne jest tylko wsparcie developerów, by dostarczali swoje propozycji na naręczne gadżety. W czerwcu swoją apkę wprowadziło Airly. Posiadacze Huawei Watchów będą mogli sprawdzać z poziomu nadgarstka info dot. zanieczyszczenia powietrza.

Airly dla Huawei Watch 3

Każda nowa aplikacja na zegarek to zwiększenie jego zakresu możliwości. Urządzenia te nosimy na ręce po to, by nie sięgać każdorazowo po telefon i prosty przekaz odbierać szybciej (dosłownie na wyciągnięcie ręki). Konkurencja w segmencie smartwatchy jest na tyle duża, że bez wsparcia sklepików ciężko przyciągnąć kolejnych klientów. Airly poinformowało, że ich platforma do informowania o stanie powietrza i lokalnych warunków trafi do zegarków Huawei Watch.

Których modeli? Ani w sklepiku AppGallery, ani na blogu w krótkiej notce nie zostało to określone. EDIT: znalazłem na facebookowym kanale post z wiadomością, że dotyczy to serii Huawei Watch 3, czyli tej działającej już na systemie Harmony OS. Choć modele te są wyposażone w sporo czujników to nie ma wśród nich tych od pomiaru jakości otoczenia. Airly dostarczy te dane z ponad 4500 stacji, z których pobiera wiadomości.

Będziemy zatem w stanie ocenić warunki dot. poziomu zanieczyszczenia powietrza, ale też wilgotności, ciśnienia i temperatury. Pojawią się też ostrzeżenia w formie powiadomień, gdy jakość spadnie poniżej norm. Apka proponuje też prognozy na najbliższy dzień. Jeśli dbacie o stan zdrowia i macie możliwość unikania stanów krytycznych to taki system może być przydatny. Gorzej jeśli w waszym regionie jakość powietrza jest ciągle słaba i ciężko jakoś na to zareagować (ograniczać wyjścia, nosić maseczkę, zamykać okna?).

źródło: airly