Lenovo widzi potencjał w smart głośnikach, co widać w ich ofercie już od kilku lat. Chiński gigant jako jeden z nielicznych posiada tak dużo odmian tej grupy urządzeń. Od samych głośników, po stacje z tabletami, aż po inteligentne ekrany. Na CES 2022 przywieziono budżetowy wariant. Budzik Smart Clock Essential to nowa odmiana tego urządzenia. Tym razem z Alexą.

Lenovo Smart Clock Essential z Alexą

smart budzik Lenovo Smart Clock Essential z AlexąSmart Clock Essential to bardzo podstawowy smart głośniczek, ale w bardzo wielu kwestiach wystarczający. Szczególnie do sypialni, do której został przecież przeznaczony. To miejsce zegarów z budzikami. Najnowsza propozycja przypomina mi połączenie Lenovo Smart Clock Essential z drugą generacją Lenovo Smart Clock. Z pierwszego ma zakres opcji, natomiast z drugiego stylitykę.

W 2022 roku do modelu z asystentem od Google dołączono jednostkę dla fanów Alexy (z mikrofonami nasłuchującymi komend). To dwaj bezpośredni konkurenci, którzy posiadają znaczną część rynku. Podobnie jak w odpowiedniku z zeszłego roku, tu również ekran nie jest dotykowy. Do tego bez koloru. Do podstawowego przekazu. Godziny, alarmów, pogody itd. Bez rażącego światła, które dopasowuje się zresztą do warunków pomieszczenia. Większość działań mamy wykonywać głosowo, ale nie zabraknie przycisków i regulacji głośności. Mikrofony można odciąć (wyłączyć). To malutki gadżet, więc nie oczekujcie donośnego brzmienia. 3W muszą wystarczyć. Nie zabraknie portu USB do ładowania np. telefonu.

Lenovo Smart Clock Essential – nocna lampka

Marce Lenovo udało się dodać do smart budzika nowy element. Smart Clock Essential zyskał specjalne stacje dokujące, które są jednocześnie rodzajem nocnych lampek. Podstawki świecą i nadają aury. Oczywiście moduł będzie też kompatybilny z Lenovo Wireless Charging Dock with Night Light, czyli stacją ładującą Qi dla innych urządzeń (stąd podobieństwo konstrukcyjne do wspomnianego Smart Clock 2). Oryginalnie wygląda jednak Lenovo Ambient Light Dock z LEDowymi diodami (to te lampki, o których napisałem kilka linijek wyżej). W kilku wariacjach. Możliwe, że z myślą o dziecięcych sypialniach.

Posiadają różne motywy świetlne, kolorystyczne, czy regulacje trybów przez Alexę lub apkę Amazona na smartfony. Jak to wszystko wygląda cenowo? Lenovo Smart Clock Essential z Alexą jest tańszy od modelu z Asystentem Google o 10$. Wyceniono go na 60 dolarów. Ambient Light Dock to z kolei niecałe 30$, więc łącznie za zestaw wychodzi ok. 90$.

źródło: lenovo