Na temat tej prezentacji miałem napisać wyłącznie w copiątkowym podsumowaniu tygodnia (w ramach sekcji eventu tygodnia), ale pakiet nowości Honora przygotowany na polski rynek jest tak zacny, że chyba nie wypada ograniczać marce uwagi. W czwartek 4. kwietnia w Muzeum Historii Polski na terenie Cytadeli Warszawskiej odbył się bardzo ciekawy i efektowny event poświęcony nowym urządzeniom chińskiego producenta. Honor wprowadza na nasz rynek kilka flagowych smartfonów – Magic6 Pro i składanego Magic V2 oraz ich specjalne wariacje od Porsche Design, czyli Magic6 RSR i Magic V2 RSR. To kompletu jeszcze przystępniejszy cenowo Magic6 Lite.

Krótką relację mogliście obserwować na moim IG, ale poniżej jeszcze słowo komentarza.

Honor nie bierze jeńców!

Nie będę pisał zbyt szczegółowo o każdej z wymienionych przed chwilą jednostek, bo robiłem to już przy okazji kilku smartfonowych przeglądów oraz bezpośrednio przy odsłonach telefonów przy ich chińskich debiutach. Już w styczniu na spotkaniu prasowym marki Honor zapewniano, że w okolicach drugiego kwartału propozycje oferty zostaną wzbogacone o konkretne urządzenia. Słowa dotrzymano!

Honor świetnie zastępuje Huawei, którego kiedyś być przecież częścią. Od kilku lat jako niezależna firma wzmacnia swoją pozycję i przyznaję, ma czym! O potencjale każdego z nowych Androidach już się wypowiadałem, ale przy okazji eventu chciałbym zwrócić oczy na kilka naprawdę przekonujących elementów. W trakcie panelu dyskusyjnego zaproszeni goście debatowali na temat udanego designu, wybranych technologii, algorytmów AI oraz wytrzymałości poszczególnych modeli serii Magic.

honor magic6 pro PL

W Polsce zabraknie bazowego Magic6, ale w zastępstwie widzę Lite’a. Spoko telefon, ale pozostałe cztery to zupełnie inna liga. Każdego przegarnąłbym bez mrugnięcia okiem. Nie chcę relacjonować całej imprezy, więc przypomnę tylko najważniejsze wyróżniki telefonów.

  • Honor Magic6 Pro to pierwszy, który w serwisie DxOMark zdobył pięć pierwszych miejsc w najważniejszych kategoriach. Od fotografii, aż po ekran.
  • Honor Magic V2 to najsmuklejszy składany smartfon na rynku (9.9 mm po złożeniu). Faktycznie leżał w dłoni znaaacznie lepiej od Galaxy Folda.
  • Honor Magic6 RSR i Magic V2 RSR otrzymały inne wzornictwo i motywy spójne z marką Porsche. Zupełnie inaczej podkreślone moduły fotograficzne i wykończenie.

Honor Magic6 i Magic V2 w polskiej dystrybucji

Jeszcze w zeszłym roku Honor oferował swoje telefony w mocno ograniczonych modelach i dodatkowo tylko u operatorów komórkowych (tylko Orange?). W trakcie eventu ogłoszono współpracę z Play, a na liście widziałem też Plusa. Dużo ważniejsze, że smartfony będą też do kupienia w zwykłych sklepach (czego brakowało). Choć na imprezie były dostępne Magic w edycjach RSR to wydaje się, że będą (przynajmniej V2) proponowane na zamówienie. Podkreśli to ich wyjątkowość (kiedyś testowałem podobnie oferowanego Xiaomi Mi 11 Ultra, który też był mocno ograniczonych w dostępności).

Event zakończono częścią artystyczną i pokazem, ale generalnie całość wypadła mocarnie. Ponad 150 gości, ciekawa lokalizacja (przy okazji zajrzałem do nie tak dawno otwartego muzeum), szansa na przetestowanie telefonów i rozmowy ze specjalistami i odpowiedni goście (m.in. Zachary Jiang – Vice President w Honor Europe).

Był rozmach! Zresztą… trzymając smartfony Honora w rękach dało się odczuć high-endowość. Z roku na rok widzę kolejne postępy. Pokaz różnic na korzyść Magiców w starciu z iPhone’ami i Galaxy S Ultra była przekonująca. Cennik już mniej, co potwierdzały nieco cichsze oklaski przy ich prezentacjach (może dlatego, że ten sam Honor Magic6 Pro w Niemczech jest oferowany w promo na start za 999 euro? Bez tabletu, ale IMO ciekawiej). Tanio nie będzie, ale w pełni rozumiem propozycję dla segmentu premium. Liczę, że Honor niebawem zacznie też nasz rozpieszczać przystępniejszymi cenowo flagowcami, także w składanym wydaniu. Czego mi zabrakło? Spodziewałem się premier w sekcji wearables. Może to w następnej kolejności? Wszak marka mocno się u nas rozwija. Aha, któryś z Magiców na pewno trafi do mnie na głębsze testy. Nie mogę się doczekać 🙂

  • Honor Magic6 Pro – od 5999 zł (w promocji z tabletem Honor Pad 8)
  • Honor Magic V2 – od 8999 zł (w promocji z tabletem Honor Pad 9)

Honor Magic6 RSR i Honor Magic V2 RSR od Porsche Design czeka jeszcze na cennik.