Smarthacki 5 Spotify
Zobacz też: smarthacki – timer i cache w Spotify

Smarthacki! Moja nowa seria na blogu. Szybkie wrzutki ze smart lifehackami, czyli praktycznymi rozwiązaniami związanymi z mobilnymi urządzeniami, o których mogłeś nie wiedzieć, a mogą ułatwić ci korzystanie z codziennej elektroniki. Przeróżne ukryte funkcje, tryby, zastosowania, opcje, easter eggi lub narzędzia dostępne m.in. w smartfonie, zegarku, tablecie, smart głośniku/smart ekranie lub innych gadżetach codziennego użytku. Mam nadzieję, że się przydadzą.

Pause USB Power Delivery w Galaxy S23

Już kilkukrotnie podkreślałem na blogu gamingowe możliwości najnowszych Galaxy S23, zwłaszcza modelu Ultra. Ma efektowny ekran i sporo mocy. Smartfony Samsunga dysponują też podkręconym Snapdragonem 8 Gen 2, więc są wydajniejsze nawet od aktualnych smartfonów do gamingu. Koreański producent dysponuje jeszcze jednym ciekawym rozwiązaniem dla graczy. Pause USB Power Delivery zadebiutowało w serii Galaxy S23, ale trafi też do innych modeli Samsunga.

mobilne granie 83 galaxy s23 ultra
Galaxy S23 Ultra. Foto: samsung.com

O czym konkretnie mowa? Nowy Snapdragon potrzebuje energii, a bardziej wymagające tytułu z kolei mocy, więc aby utrzymać pełną wydajność, Samsung proponuje przekaz wszystkich zasobów przez przewód podłączony do prądu prosto do chipa (zamiast ładowania baterii). Wydłuży działanie na pełnych obrotach.

Inną zaletą tego trybu jest mniejsza temperatura wnętrza telefonu, ponieważ ładująca się bateria nie będzie grzać procesora (CPU i GPU). Opcja ta startuje w Galaxy S23, ale pojawi się też w składanych Galaxy Z Fold 2-4 oraz Galaxy A73. Generalnie w jednostkach z nowszym Game Booster (5.0.03.0). Prawdopodobnie kompatybilność z czasem będzie szersza. Kwestia aktualizacji i wsparcia Samsunga.

Jakaś wada? Smartfon traci swoje mobilne właściwości, bo trzeba być podpiętym do gniazdka (ewentualnie mocnego banku energii). Niezbędne jest korzystanie z ładowarki z minimum 45W.

foto okładki wpisu: samsung.com