Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

GE Kitchen Hub – teraz z mikrofalówką
hardware

GE Kitchen Hub – teraz z mikrofalówką 

Na początku zeszłego roku marka GE przedstawiła nietypowy smart okap Kitchen Hub, który zintegrowano z interaktywnym ekranem i nowoczesnymi rozwiązaniami do inteligentnej kuchni. Na tegorocznych targach CES w Las Vegas widzimy ulepszonego następcę. Nowy GE Kitchen Hub (2020) ma wbudowaną mikrofalówkę i trzecią kamerę, by pomóc w przygotowywaniu potraw algorytmami widzenia komputerowego. Podczas gotowania można odpalić na tym i Netflixa 😉

GE Kitchen Hub 2020 smart okap i mikrofalówka z Asystentem Google

GE Kitchen Hub z mikrofalą

Pierwsza generacja Kitchen Huba to głównie wentylacja nad kuchenkę, której położenie wykorzystano również do wyświetlania materiałów na 27-calowym ekranie z Asystentem Google. W połączeniu z bazą przepisów i obserwacją tego co dzieje się w garnkach, sprzęt miał za zadanie ułatwiać przygotowywanie posiłków, a także komunikowanie się ze znajomymi (być może też nagrywania filmików kucharskich na YouTube’a). Pomysłowo wykorzystane usytuowanie AGD będzie miało teraz kolejne opcje. GE Appliances postanowiło dorzucić wewnątrz okapu mikrofalówkę, gdzie zmieszczono też trzecią kamerkę. Będzie śledziła jej wnętrze.

Większość parametrów Kitchen Huba się nie zmieniło. Wyświetlacz nadal ma te same właściwości oraz dotykową warstwę. General Electric rozbudowało zakres funkcji, by oryginalny moduł był bardziej praktyczny. Kamera wewnątrz mikrofalówki będzie miała podobny zakres prac, do tej skierowanej w dół. Ma pilnować (według swoich możliwości) procesu przyrządzania dań. Spokojnie pstrykniemy tu też fajną fotkę 😉 Przedni panel to z kolei dostęp do bazy przepisów, gdzie uruchomimy też instrukcje krok po kroku. Wciąż z platformy SideChef. Będą one bezpośrednie przed naszą twarzą. Nie piszę o wygodzie, bo to kwestia subiektywna. Ułożenie ekranu powinno być jednak odpowiednie dla wielu osób.

Kitchen Hub z Asystentem Google

Nowa generacja kontynuuje współpracę z komendami Asystenta Google, więc jest obsługiwana głosowo. Będzie to alternatywa dla panelu ustawień ekranu, choć zapewne nie dla wszystkich funkcjonalności. Poleceniami podyktujemy też spis listy zakupów, plan menu, a wydaje się, że uda się też zarządzać innymi smart rozwiązaniami naszego inteligentnego domu. Możliwe, że głównie tych od GE i Haier, choć podano kompatybilność z Z-Wave. Wyświetlacz ma sporo innych trybów pracy, niż tylko te pod potrzeby kuchenne. To w zasadzie multimedialny panel, na których obejrzymy ulubiony serial z Netflixa, czy włączymy muzykę ze Spotify. GE zadbał o dostęp do natywnych aplikacji dla tych serwisów. Obładowanie kamerami to idealna sprawa dla kuchennych vlogerów. Cena, jak poprzednio, nie będzie należała do przystępnych. Za tyle nowinek technologicznych trzeba wybulić prawie 1200 dolców. Nie sprecyzowano jeszcze daty premiery nowego Kitchen Huba. Poniższy filmik pochodzi z prezentacji poprzednika.

źródło: GE, foto: GE i prnewswire.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.